جلسه 19 خرداد 1387

وب لاگ جلسه آینده یکشنبه ٢۶ خرداد

مروارید عرفان

نوشته های خانم مهوش رحیم پور

http://sevda1000.persianblog.ir

http://sadafe-darya.blogfa.com

http://i31.tinypic.com/vhw3uu.gifhttp://i31.tinypic.com/vhw3uu.gifhttp://i31.tinypic.com/vhw3uu.gifhttp://i31.tinypic.com/vhw3uu.gifhttp://i31.tinypic.com/vhw3uu.gifhttp://i31.tinypic.com/vhw3uu.gifhttp://i31.tinypic.com/vhw3uu.gifhttp://i31.tinypic.com/vhw3uu.gifhttp://i31.tinypic.com/vhw3uu.gifhttp://i31.tinypic.com/vhw3uu.gifhttp://i31.tinypic.com/vhw3uu.gifhttp://i31.tinypic.com/vhw3uu.gifhttp://i31.tinypic.com/vhw3uu.gifhttp://i31.tinypic.com/vhw3uu.gifhttp://i31.tinypic.com/vhw3uu.gifhttp://i31.tinypic.com/vhw3uu.gif

وب لاگ این هفته

کلماتی از یک کوهنورد

نوشته های مرتضی صالحی

http://mortezasalehi.blogfa.com

 

کوهنوردی یک روش زندگی است.

 روشی که در آن یک سیب بین همه اعضاء گروه تقسیم می شود.

روشی که در آن قوی ترین عضو گروه به پای ضعیف ترین راه می رود.

 راهی که رقابت ندارد که به رهروانش حقوق نمی دهند

و ایشان را نیازی به سوت وکف مشوقان درقله نیست.

ناجی بی منت یکدیگرند.

گروه می سازنند تا دل جوانان به سنگ بند کنند تا به ننگ بند نشود .

مزدشان معراج روح است و تشویقشان نوازش باد.

 قانونشان عشق است و قانون گذارشان معشوق.

عشق به طبیعت، عشق به زندگی است و زندگی تجلی عشق است

 

 

 و مرگ آنجاست که عشق نیست.

کوهنوردی عشق به طبیعت است

 و عشق به طبیعت، ورزش ما نیست، باور ماست، زندگی ماست.

به راستی که کوهنوردی فقط ورزش نیست،

کوهنوردی یک روش زندگی است.

http://i4.tinypic.com/66adqax.gif

نویسنده محترم وب لاگ جناب آقای مرتضی صالحی ، متولد 1363 ، دانشجوی رشته مهندسی مکانیک

 

از اسفند ۸۴ وب لاگ می نویسد.

 

                 مرتضی صالحی

 

 

 

هدفتون از وب لاگ نویسی ؟

 

دوست داشتم اطلاعات و تجربیاتی  که خودم داشتم و نادانسته هایی که خودم بهشون رسیده بودم رو به دوستانی که کوهنورد هستند یا نیستند منتقل کنم .اگر از طریق وب لاگم کسی کوهنورد بشه برام کافیه. البته چند نفری هم هستند که از طریق وب لاگم کوهنورد شده اند.

 

 

 

مطالب مربوط به کوهنوردی 2 قسمته : یکی بعد معنوی کوهنوردی که مثلاً چرا کوه میری و فواید کوهنوردی و دیگری اطلاعات پزشکی و ابزار کوهنوردی و ... ولی به نظر میرسه در وب لاگتون این توازن وجود نداره.

 

 

دوست داشتم مطالبم رو گسترده بنویسم و خواننده رو جذب کنم و مطالب وب لاگم کسل کننده نباشه. دوست داشتم هم مطالب فلسفی بنویسم که مثلاً کوه یعنی چه و اینکه این کوهی که دارم معرفی می کنم این آموزشها و این ابزار رو هم داره.

 

 

 

دلم میخواست وقتی وب لاگ یک کوهنورد رو می خونم جنبه فیزیکی کوهنوردی و یک سری اطلاعات خاص در اون باشه.

 

اسم وب لاگم هست کلماتی از یک کوهنورد یعنی یک کوهنورد هم غصه داره هم گریه داره هم شادی داره و... وب لاگهای زیادی هستند که به مطالب تخصصی کوهنوردی پرداختند و من دوست نداشتم مطالبم تکراری باشه و دوست دارم کم کم مطالبم رو گسترده کنم و دوست نداشتم مطالبم فقط به یک موضوع خاص تکیه کنه. برای خواننده چنین روندی خسته کننده هست.

 

 

مطلبی داشتید تحت عنوان هشدار به دوستان عزیز که دنبال پولهای کلان هستند ... آیا شما هم گرفتار شده اید؟

 

داشتم گرفتار میشدم . تابستان 85 به بهانه کار در شرکت به تهران آمدم ولی یک دفعه به شرکت های گلد کوئستی و بن بست رسیدم ولی به هر نحوی بود خودم رو بیرون کشیدم . اون پست هشداری بود برای دوستانم.

 

 

 

کوهنوردی در روحیات شما در دراز مدت تأثیر گذاشته؟ مثلاً استقامت

 

 

بله ... وقتی قله رو داری میبینی و هر چقدر میری و بهش نمیرسی یک اراده قوی لازم داره. خب این روند در زندگی و کارهام تأثیر گذاشتهو راحت تر با مشکلاتم کنار می آیم.

 

 

کوهنوردی خطرناکه؟

 

 

کوهنوردی خطره و زندگی که در اون خطر و ریسک نباشه زندگی نیست. مثل آبی میمونه که اگر راکد باشه کم کم گندیده میشه. ریسک بخشی از کوهنوردی هست و اون ریسک باعث پیروزی و روان شدن اون آب میشه. 

 

 

آرزو می کنم : زندگی مال تو مرگ مال من ... راحتی مال تو گرفتاری مال من ... شادی مال تو غم مال من!

 

بهتر نیست جمله تون رو تغییر بدید؟

 

 

در کوهنوردی حاضریم کوله بار کس دیگری رو بر دوش خودمون بگذاریم . کمک کردن به دیگران بخشی از کوهنوردیه. کوهنوردی مسابقه نیست . کسی که بیشتر کمک کنه اون برنده است. چیزی رو که برای دیگران بخواهی سختیش رو باید برای خودت بخواهی. تو راحتی دیگران رو بخواه تا خدا هم خودش بهت راحتی بده. اول برای دیگران آرزو کن تا به آرزوهای خودت برسی.

 

 

این پیروزی بر چیست؟

 

پیروزی بر سختی ها . برای رفتن به بالا سختی ها و مشکلات هست. کوهنوردی سختی داره و باعث ساخته شدن کوهنورد میشه. هدف من رسیدن به قله است. البته اینهمه آدم که باهم به کوه می روند همه باهم یک چیزی رو تجربه نمی کنند . مثلاً من پاکی و صداقتش رو درک میکنم. از اون بالا که به زمین نگاه می کنم پستی اون پایین رو می بینم و وقتی برمیگردم پایین تازه احساس می کنم اونجایی که بودم یعنی چه و لذت پاکیش رو حس می کنم.

 

 

               

 

 

نا امیدی کجا جا داره؟ برای خودت پیش اومده؟

 

نا امیدی در هیچ بخشی از کوهنوردی جایی نداره. برای خودم تا بحال پیش نیومده و اگر پیش بیاد نشون دهنده ضعف من در ورزش بوده.

 

 

غرور چطور؟

 

غرور هم جایی نداره. کسی که با غرور قدم برداره شکست میخوره و هیچ وقت پیروز نمیشه . اگر غرور من رو بگیره کوه هم صلابت و سنگینیش رو به من نشون میده و من رو زمین میزنه.

 

شما فکر می کنید کوهنوردی مال جوونهاست فقط؟

 

خیر ... برای هر سنی

 

 

ولی در یکی از پستهاتون به تاریخ 26 / 12 / 84 نوشتید:

 

 دمی با خود و دوستانمام باشیم و به خودمان بیندیشیم و به بزرگی خدا .گفتم خدا . خدا کمکمان کن تا بتوانیم این راه سخت و طاقت فرسا را بگذرانیم و در این راه و این ورزش جوان و تازه موفق باشیم.

 

گفتید ورزش جوان ؟ 

 

 

کوهنوردی ورزش جوانی هست در کشورمون و جوان بودن که به سن و سال نیست دل باید جوان باشه.

مثلاً فوتبال ورزش قدیمی هست ولی کوهنوردی جوان هست.

 

 

عکسی در وب لاگتون هست که کبوتری داخل سیم خاردار گره خورده. میخواستم ببینم این عکس واقعی بوده یا جنبه تزئینی داشته؟

 

                                     Image hosting by TinyPic

 

 

اون عکس رو برای خیلی از مسائل گذاشتم. درست زمانی بود که خودم در مشکلات زیادی بودم. چرا آدمها دور خودشون اونقدر حصار میکشند که مثل همون کبوتر که در حین رد شدن از حصار پیچیده میشه.

 

 

تا حالا پیش اومده که همسفرانتون از جایی پرت شده باشند؟

 

بله ... در تفتان ... موقع برگشتن یک نفر پرت شد پایین. یک جوان دانشجویی بود غرور گرفت و گفت من مسیر رو بلدم و شبانه میرم. ولی متاسفانه جسدش رو پیدا کردیم.

 

 

یکی از عکسها کوهی هست که شبیه گربه هست.

 

                                    

 

این عکس واقعی هست. از وب لاگ یکی از دوستانم آقای رضا آموزگار برداشتم. نمیدونم این کوه کجا هست و ایشون از یک وب لاگ خارجی برداشته بود. در این عکس هیچ فوتو شاپی به کار نرفته. از دور به نظر گربه میاد ولی نزدیکتر که میشیم اینطور نیست.

 

 

لذت تنهایی کوهنوردی کردن رو ترجیح میدید یا با همسفر ؟

 

/ 17 نظر / 380 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نازنین

سلامممممممم[لبخند] ممنون از حضور پرمهرت[گل] وبه جالبی داری [گل][گل]موفق باشـــــــــــی[گل][گل]

پدر

جلسه خیلی خوبی بود...صداقت نویسنده در کلامش هویدا بود...[گل]

هیرودیا

وااااییی کلی ذوق مرگ شدم! خیلی خوشم اومد. من کافه بلاگ رو رفتم و دیدم.اما این جلسات شما رو نه.خوشحال میشم اگه بتونم توو جلساتتون شرکت کنم.از همین حالا دارم اعلام میکنم.من هر دو سه ماهی یک بار می یام تهران!و دلم میخواد توو جلساتتون شرکت کنم.

فریدون ضرغا می

سلام چندیست برای باز کردن وبلاگ خانم عرفان باعلامت ورود ممنوع مواجه می شوم که با فیلتر شکنهم موفق نمی شوم. برنامه خانوادگی از پیش تنظیم شده دارم اگر برنامه را به هم بزنم شرفیاب می شوم .از دعوت شما سپاسگزارم[گل][دست][خداحافظ]

داریوش

درودبر شما ممنون که خبرم کردید متاسفانه بنده دراین مکان نمیتوانم حضور پیداکنم ممنون که از این وبلاگ ما رااز این جلسات باخبر میکنید

فرداد

با درود. ممنون از دعوتتان و سپاس برای تلاشتان. من در خارج از ایران بسر میبرم و علیرغم علاقه’ زیادی که به این حرکت دارم ، قادر به شرکت در جلسات نقد و بررسی شما نیستم. اگر از طریق نت ، امکان شرکت وجود داشته باشد با کمان میل حاضر به همکاری خواهم بود. با آرزوی موفقیت برایتان.[گل]

محسن بیات

سلام با شعری جدید به روز کردم.امیدوارم باز هم مهمانم شوید و با نظرات خودتون راهنماییام کنید. آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون براتون دارم.

crulefox

با سلام وب خوبی دارید لطفاً به ما هم سر بزنید و انتقاد کنید موفق باشید

crulefox

با سلام این خلاف آزادی بیان است که کامنت ها را تایید کنید